LOGO TASARIMI

İzmir Logo Tasarımı ile logo hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Logo; dünyada ticaretin başladığı uzun yıllar öncesine dayanan, kurum, firma veya hizmetleri birbirlerinden ayırt etmeye yarayan, bir ya da birkaç tipografik karakterden oluşan bir tür işaretlemedir. Logo tasarımı yapmak çok çok önemli bir konudur.

Kurumsal kimliği yansıtmada kullanılan ve insanların aklında direkt kalan logo tasarımlarının oldukça sade, kolay anlaşılır, az sayıda renkten oluşan karmaşık olmayan ve hatırlanması kolay bir işaretlenmeden oluşmalıdır. İzmir logo tasarımı sayesinde birçok firma dikkat çekici logolarıyla fark yaratmaktadır.

Logo Tasarımı sırasında bazı prensipler belirlenmelidir. Çünkü uzmanlar tarafından belirlenen kurallardan biri de yapılan logonun her türlü baskı ve kesim tekniği ile kolayca uygulanabilecek bir teknikte olmasıdır.

Çok küçük bir logo tasarımında detaylar kaybolurken tersine yapılmış büyük logolarda ise detaylar dağılabilir. İzmir logo tasarımı sırasında tasarlanan logo kesinlikle özgün bir logo olmalıdır. Bir markayı kopyalayarak veya esinlenerek yapılan tasarımlar firmaya büyük zarar verdiği gibi ciddiyetsiz ve saygın olmayan bir algı oluştururlar. Seçilen veya tasarlanan logonun fontu kesinlikle şirketin içeriğine uygun olmalıdır. Çünkü bu logo sayesinde kurumun tanınması ve akılda kalıcılığı tehlikeye ve riske atılmamalıdır.

Logo Tasarımı yapıldığında logo sade olması gerektiği gibi ayrıca her ne koşulda olursa olsun logo görüldüğünde akılda kalacak kadar etkili olmalıdır.

İzmir Logo Tasarımı arasında bir çok farklı tipografik logo çeşitleri bulunmaktadır.

 

Bunları sıralayacak olursak;

 • San Serif Stili Logolar​​​​​ 

Basit ve kuvvetli bir ifade sağlayan logolardır. Derli toplu, narin ama bir o kadar güçlü bir ifade yansıtırlar. Modern tasarımcıların uyguladıkları tasarımlardır.

 • Yeni tipografik formlar

Mevcut olan karakterlerin üzerinde eğerek, bükerek, yuvarlayarak gibi çeşitli şekilde oynanarak ortaya çıkarılan logolardır.

 • Çok sayıda karakterden oluşan logolar

En fazla tercih edilen kullanım şekli genelde 2 karakterli logolardır. Bazen basit bazen de çok karmaşık şekilde olan bu logo çeşitlerine rastlayabiliriz.

 • Kombinasyon tipi logolar

Bu tip logolar iki ya da daha fazla etkileşimli logoların bir araya getirilmesinden oluşur. Enerji veren logo çeşitleridir.

 • Geleneksel olmayan logolar

Daha önceden bilinmiş karakterlerin yeni tarz karakterler ile harmanlanması şeklinde oluşturulan logolardır.

 • Kaligrafik logolar

Bu logolar genellikle el yazısı, el çizimi ve süslü çizgiler kullanılarak oluşturulan logo çeşitleridir.

 • Tek karakterden oluşan logolar

Tek karakterli logolar güçlüdür, modern fikirler ve modern işaretleri temsil ederler.

 • Rebus- Karmaşık Formdaki logolar

Kelime, sembol, objeler gibi tür karakterlerin birleştirilerek geniş hayal dünyasını kullanarak ortaya çıkarılan logolardır.

 • Çatlak, kırılgan ve agresif logolar

Tipografik karakterli logoların çizilerek, yuvarlatılarak, kırılarak, deforme edilerek oluşturulan bir logo çeşididir.

 • Katmayanlı, gölgeli, merkezi olmayan logolar

Farklı hayal güçlerini kullanmak isteyen tasarımcıların tasarladığı belli bir merkezi olmayan, biraz sıra dışı, katman ve arka planların, gölgelendirmelerin çok fazla kullanıldığı hem derinliğin hem algıda farklılık yaratmak isteyenlerin tercihi olan logo çeşitleridir.

 • Numaralardan oluşan logolar

Yalnızca rakamlardan yada rakam ve harflerin karışımı ile oluşan logo çeşitleridir. Bu tür logolar genellikle mesafe, ölçü, uzaklık yada rakamsal değerlerin ön planda tutulmasını isteyen firmaların kullandığı logo çeşitleridir.

 

 

Logo tasarımı ile hayalinizdeki logoyu sizler için tasarlayabiliriz.