KURUMSAL KİMLİK TASARIMI

İzmir Kurumsal Kimlik Tasarımı; genel olarak bir firmanın öncelikle görsel ve işitsel iletişim özelliklerinin ön plana çıkarılması ve profesyonel olarak imaj çalışmasıdır.

Kurumsal kimlik tasarımının amacı, kurumların veya firmaların ürün ve hizmetlerini, kuruluş amaçlarını, sektörel konumlarını, firma prensip ve ilkelerini en kısa sürede ama en etkili bir biçimde hedeflenen kitleye aktarmaktır.

İzmir Kurumsal Kimlik Tasarımı sayesinde iyi hazırlanmış bir imaj çalışması sayesinde

 • Firmalar insanlarının akıllarında olumlu ve etkili bir şekilde kalabilir,
 • Güçlü rakipleri arasında kendini her zaman bir adım önde bulabilir,
 • Sektörde fark yaratabilir,
 • Markalaşma yolunda hızlı adımlarla ilerleyebilmektedirler.
 • Bu bahsettiğimiz imaj çalışmaları yani İzmir kurumsal kimlik tasarımı olarak sizlere hizmet verdiğimiz çalışmalarımız arsında;
 • Amblem ve logo tasarımı yapmak,
 • Antetli grubu çalışması yapmak ( kartvizit, fatura, antetli kağıt, zarf gibi matbaa işlerinin tasarımı ve basımı ),
 • Şirketi en iyi şekilde temsil edecek bir web tasarımı kurmak, İç ve dış tabelaların görselleri ve yapımı,
 • Varsa araç giydirme uygulamaları,
 • Muhasebe evraklarının tasarım ve basımı,
 • Pazarlama araçlarının tasarımı ( broşür, el ilanı, dergi vs.. )
 • Kıyafet tasarımı ( personel kıyafeti ) bulunmaktadır.

 

Kurumsal Kimlik Tasarımı bir firmanın dışarıdan görünen yüzünün temsili olduğundan dolayı bu yönde hazırlanan çalışmaların oldukça titizlilikle ve özenle ve her küçük detaya dikkat edilerek hazırlanması gerekmektedir.

Kurumsal Kimlik Çalışmaları nın başarılı bir şekilde yürütülmesi ve hedeflenen kitlelere doğru ulaştırılması halinde firmanız diğer rakiplerinizin arasından farklılık yaratarak her zaman güçlü bir konumda yer alacaktır. Bu firmaların gerek hizmet ettiği sektörün içinde gerekse hedeflediği ve ulaştığı kitleler içinde büyük bir saygınlığa ve müşteri memnuniyetine ulaşması İzmir Kurumsal Kimlik Tasarımı sayesinde hızlı bir şekilde sağlanacaktır.

Günümüzde büyümek isteyen firmaların üzerinde yoğunlaştığı diğer bir önemli konu da markalaşma yolunda ilerlemektir. Bir firma kurumsal kimliğe ne kadar önem verirse çalışmalarını bu yönde profesyonel şekilde yürütürse markalaşma yönünde de o kadar doğru adımlar atmış olur.

Bugün dünyada ve ülkemizde Top 500 denilen dünyanın ve ülkemizin en büyük firmaların geçmişlerini incelediğimizde birçok firmanın yakın geçmişte Kurumsal Kimlik Tasarımları sayesinde basamakları hızla tırmandığı dev rakiplerini geride bırakarak fark yarattığı gözlemlenmiştir. Bu fark Kurumsal Kimlik tasarımların şirket yönetimine yansıyan, profesyonel yönetim şekillerine de etki yaparak olumlu yönde geliştirdiği görülmektedir.

Kurumsal kimlik tasarımının amacı hedeflenen kitliye en kısa zamanda ulaşılmasını sağlamaktır fakat bunu yaparken hassas ve özenle hazırlıkların yapılması gerekmektedir. Reklam hizmetlerinin günümüzde maliyetlerinin yüksek oluşu ve büyük kitlelere basım yoluyla ulaşmanın şirket giderlerini çok fazla arttırmasından dolayı şirketler yeteri derecede kendini tanıtmaktan korkar hale gelmişlerdir.

Firmaların bu maliyeti hem düşürmek hem de daha hızlı şekilde hedeflenen kitlelere ulaşmasını sağlamak için Kurumsal kimlik tasarımı hakkında bilgi edinmesi ve bu konuda profesyonel ekiplerle amacına uygun çalışmalar yapması gerekmektedir. Kurumsal kimlik tasarımı yaptıran firmalar her geçen sene kendilerini geliştirerek kazançlarını ve giderlerini arttırdığı sektörde ise büyük bir saygınlık kazandığı bir gerçektir.